Czy istnieją naturalne terapie skuteczne w leczeniu nowotworów?

Kategoria: Terapie naturalne Opublikowano: środa, 03 maj 2017 Piotr Nowak Drukuj E-mail
Czy nowotwór jest naprawdę tak groźny

Często słyszymy, że rak to wyrok. Ale czy tak jest faktycznie? A może powinniśmy się zastanowić nad przyczyną nowotworu?

Czy to może jest tylko propaganda pewnych instytucji, które upatrzyły sobie w tym rodzaju choroby sposób na biznes? Jak się dokładniej przyjrzeć, naturalnych metod na wyleczenie tej i innych dolegliwości jest naprawdę wiele. Najważniejsze to wybrać tę opcję, która będzie najbardziej dopasowana dla danej osoby. Te słowa mogą brzmieć jak fantastyka naukowa, ale może jednak warto się temu tematowi przyjrzeć bliżej?

Który z lekarzy wie i nam o tym powiedział, że komórki nowotworowe to nasze własne komórki ciała?

W momencie znalezienia się w skrajnie niesprzyjającym otoczeniu (np. zakwaszony organizm szkodliwymi substancjami dostarczanymi najczęściej w pożywieniu) mutują, aby przetrwać. Mówiąc, że ktoś będzie walczył z rakiem, to tak jakby powiedział, że będzie walczył sam ze sobą. Czy na pewno o to nam chodzi? Czy istnieją naturalne metody skuteczne w leczeniu nowotworów?

Kto z lekarzy medycyny wie, że łącząc ze sobą odpowiednie minerały (selen, miedź, mangan), witaminy (C, D3), polifenole (np. EGCG) oraz odpowiednie aminokwasy, redukujemy w ten sposób powstawanie większości rodzaju nowotworów? Mówi i pisze o tym m.in. dr. Aleksandra Niedźwiecki oraz wielu jej koleżanek i kolegów, analizujących to zagadnienie. Poparte to ma badaniami naukowymi w Naukowym Instytucie Medycyny Komórkowej Dr Ratha w Kalifornii. Ale dlaczego tak ważnych badań się nie publikuje oficjalnie?

Dlaczego lekarze nie mówią (lub nie wiedzą), że powstawaniu nowotworów sprzyja określone kwaśne środowisko w organiźmie.
Przywrócenie odpowiedniej zasadowości w ciele mogłoby znacznie ograniczyć liczbę chorych.

Od strony psychologii, przyczynę powstawania guzów nowotworowych tłumaczy Totalna Biologia. Wskazuje ona na traumy życiowe jako jeden z głównych elementów powstawania nowotworów.

Niektórzy porównują guzy nowotworowe do czerwonej kontrolki w samochodzie. Sama kontrolka nie jest awarią, a jedynie wskazuje, że już wcześniej coś w aucie działo się niedobrego. Podobnie dzieje się w przypadku guza. Nieprawidłowe procesy wynikające z różnych, ale przewidywalnych w znacznym stopniu przyczyn, doprowadzają do powstawania nowotworu.

Można tu przytoczyć kolejną analogię, tym razem związaną z kolagenem, wszechobecnym w naszym organizmie. Można go porównać do zaprawy między cegłami w nowobudowanym domu. Jeżeli jest on mocny i jest go dużo, komórki nowotworowe nie mają większych szans na rozwinięcie się. Nasze ciało jest zbudowane w ogromnej części na kolagenie. Należy w tym miejscu zadać pytanie, dlaczego nikt dokładniej go nie bada, a wiedza o nim sprowadza się jedynie do znajomości tego terminu? Stanowi on bowiem środowisko pomiędzy komórkami. Jest on przecież miejscem na hormony i inne biologiczne substancje oraz determinuje komunikację międzykomórkową. Ważna jest zatem dbałość o zapewnienie odpowiedniej jakości kolagenu.

Każdy z nas rozpoczyna swoje życie w organizmie matki jako pojedyncza komórka. Idąc skrótami, to czy jesteśmy chorzy nie decyduje się na poziomie organów, lecz na poziomie niżej, poziomie komórkowym - jak wypowiada się dr. Matthias Rath. Każda komórka jest konstrukcją pełną tajemnic. Jest to skomplikowana struktura z własnym oprogramowaniem i systemem kontroli jakości. Każda komórka ma podobnie, jak organizm człowieka w ujęciu całościowym, system trawienia, system nerwowy, system wydalania, system oddechowy itp. Wzajemna współpraca komórek to warunek homeostazy czyli prawidłowego ich działania. Będą one w odpowiedni sposób pracować, póki im na to pozwolimy tj. nie będziemy przeszkadzać. Zdania tego jest również dr Grażyna Pająk, dr Aleksandra Niedźwiecki i cała rzesza innych lekarzy i naukowców.

Wykazano już w wielu badaniach, m.in. na Uniwersytecie Wisconsin przez jednego z profesorów tj. Bruca Liptona, że mózgiem komórki nie jest jądro, lecz błona komórkowa. Posiada ona kilkaset tysięcy receptorów, dzięki którym komunikują się z otoczeniem. Mogą nawet odczytywać pole magnetyczne. Jest to wyzwanie dla współczesnej medycyny akademickiej, która sama jakby nie chce uznać oficjalnych badań naukowych i ich propagować wśród studentów. Opisana kwestia zasadniczo zmienia sposób postrzegania kwestii funkcjonowania komórki. Należy jeszcze w tym miejscu dodać sprawę komunikacji między komórkowej, która występuje nawet jeśli oddzielimy komórki od siebie. Jednak to jest temat na zupełnie inny artykuł.

W sytuacji, gdy osoba chora na jakiekolwiek schorzenie, w tym również na nowotwór, zacznie się suplementować ważne jest, aby suplementy te były tylko i wyłącznie naturalnego pochodzenia. Organizm, któremu dostarczono syntetyczny składnik np. sztucznie wytworzoną witaminę, nie wie co dokładnie ma z tym zrobić. W całym cyklu ewolucji człowiek, jak również zwierzęta, nastawieni jesteśmy na naturalne substancje spożywcze. Nie możemy od tak sobie odchodzić od natury, której jesteśmy częścią. Świat medycyny akademickiej ciągle nas oddala od naturalnych sposobów leczenia, przybliżając jednocześnie do powolnego wyniszczania organizmu ludzkiego sztucznymi i chemicznymi preparatami.

Co jednak zrobić, jeśli już dana osoba cierpi na chorobę przewlekła lub nowotwór? Pierwszą podstawową kwestią powinna być detoksyfikacja. Należy bezwzględnie oczyścić organizm ze złogów i toksyn. Takie działanie ma zadanie odbudować nam komórki, a dalej idąc organy, aby znów wróciły na drogę normalnego rozwoju. I właśnie w ten sposób, usuwając przyczynę, możemy wyleczyć chorobę.

W organizmie człowieka jak wiadomo występuje układ limfatyczny. Jest on kluczowy przy omawianym oczyszczaniu z toksyn. To właśnie on odpowiada m.in. za wyszukiwanie tego, co nieodpowiednie i pozbywanie się tego na zewnątrz. Jego pompą napędową jest ruch ciała. Dlatego jakże ważnym elementem zdrowego trybu życia jest codzienna aktywność fizyczna. Pomysłowym i skutecznym zarazem sposobem na pobudzenie organizmu do pozbywania się toksyn są np. podskoki na trampolinie. Pomysł ten jest wykorzystywany przez niektóre ośrodki medycyny naturalnej.

Podczas procesu oczyszczania nie należy się przejmować ewentualnymi skutkami ubocznymi jak np. nudności, bóle głowy, senność. Przechodzą one najczęściej w ciągu kilku dni. Należy pamiętać, aby w tym czasie przyjmować dużo płynów. Jeżeli doprowadzimy nasz organizm do naturalnego stanu homeostazy, nowotwór praktycznie nie ma szans, aby się rozwinąć. Jako dowód można przytoczyć badania, w których z organizmu chorego przeniesiono komórki do organizmu człowieka zdrowego. Jak się okazało zostały one wykryte i zniszczone! Jak mówi dr Jerzy Stasiak, jedną z najważniejszych kwestii jest utrzymywanie naszego układu odpornościowego w jak najlepszym stanie. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, powinniśmy już tylko się cieszyć pełnią zdrowia fizycznego. Nie należy jednak zapominać o równie istotnym zagadnieniu, jakim jest nasze zdrowie psychiczne, ale to temat na kolejny artykuł.

Odsłony: 1518

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież