Podświadomość, emocje i myśli – czyli jak żyć świadomie

Kategoria: Potęga umysłu Opublikowano: poniedziałek, 31 lipiec 2017 Piotr Nowak Drukuj E-mail
Podświadomość, emocje i myśli – czyli jak żyć świadomie

Głównym zadaniem podczas pracy z podświadomością jest przejęcie kontroli nad własnym życiem. Myśli, emocje i psychika to formy naszego istnienia, które należy bliżej poznać.

 

Podświadomość to potężne narzędzie, z którego nie zdajemy sobie na co dzień sprawy.

Przesłaniem tego artykułu jest fakt, że to my kreujemy nasze doświadczenia i to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie.
Radość, szczęście, zadowolenie, niepowodzenia czy też codzienne problemy mają swe źródło w umyśle. Nasze podejście do życia, nastawienie do bliskich nam osób, myśli i emocje będące w naszych głowach, to niektóre z czynników wpływające na nasz subiektywny, jak także realny świat.

Coś co nie zostało opisane w literaturze naukowej i nie jest wykładane na uniwersytetach, nie może być z definicji uznane za nieskuteczne lub nieprawdziwe. Mowa tu oczywiście o wpływie podświadomości na nasze życie w kontekście naszego ciała i życiowych doświadczeń.

Nauka to przecież ciągły postęp. Przekreślając coś nowego, a jednocześnie niepoznanego wcześniej, zaprzeczamy nauce. Otwierając się na „niepoznane”, otwieramy się na prawdziwe, zgodne z naszymi oczekiwaniami życie.

Wszystkie nasze myśli, emocje, uczucia, jak również zdarzenia, których doświadczamy, wywołują konkretne reakcje w naszym ciele oraz w świecie zewnętrznym. Może to być pełne zdrowie lub jego brak w postaci różnych chorób. Może to być życie pełne szczęśliwych „zbiegów okoliczności” lub też porażki i niepowodzenia.

Na szczęście możemy zmienić nasze myśli na te pozytywne i ukierunkowane na dany cel.
Pracując ze swoją podświadomością i ogólnie pojętą psychiką, można zacząć wpływać na nasze zdrowie i powodzenie każdego dnia.

Obok myśli i emocji kluczową rolę odgrywają przekonania, które nieustannie nabywamy już od urodzenia. Ich zmiana może mieć zasadnicze znaczenie nie tylko podczas zdrowienia, ale także dla całego naszego istnienia. Przekonania, czyli inaczej głęboko zakorzenione automatyczne nawyki, bezpośrednio wpływają na nasze działania, relacje z innymi i podejście do różnych spraw.

Świat stoi otworem przed tymi, którzy się go nie boją.

Musimy zdać sobie sprawę, że wszystko co istnieje podlega zmianie. Jako ludzie również podlegamy temu prawu. Zamiast być pełni entuzjazmu i radości, stawiając czoła każdej kolejnej chwili, to marnujemy energię na monotonię, strachy, lęki itp. Ten zastój, pojawiający się na początku w naszych umysłach, negatywnie wpływa na całość naszej egzystencji.

Wiadomo, że życie nie rozpieszcza, jest pełne przykrych momentów, których wolelibyśmy nie pamiętać. Jednak rozwiązaniem, aby się uwolnić z tej destruktywnej postawy jest właśnie zmiana naszych negatywnych przekonań, myśli i emocji. Nikt nie powiedział, że będzie to łatwe. Lecz bez tego podstawowego kroku, niewielkie są szanse na pozytywne zmiany.

Rozszerzając wcześniejszą wiedzę, możemy wyróżnić 4 główne poziomy egzystencjalne:

- poziom fizyczny (praca, codzienne zdarzenia, powodzenia, porażki, jedzenie, leczenie itp.)

- poziom emocjonalny (zabawa, radość, przebaczenie, zrozumienie, śmiech, uwalnianie gniewu, stawianie czoła lękom, muzykoterapia)

- poziom mentalny (wizualizacje, afirmację, pozytywne myślenie, przekonania, hipnoza)

- poziom duchowy (oczyszczanie aury, Totalna Biologia, modlitwa, uzdrawianie wiarą)

Przedstawione poziomy pracy z podświadomością, a tym samym z ciałem, dotyczą zarówno spraw naszego zdrowia, jak również przydarzających się nam zdarzeń

Świadomie najczęściej spotykamy się z poziomem fizycznym, który łatwo nam zauważyć oczami, usłyszeć uszami i poczuć zmysłami.

Obecna cywilizacja skupia się niestety wyłącznie na fizyczności. Prawie nikt nie zauważa pozostałych poziomów życia tj. emocjonalnego, mentalnego i duchowego. A to właśnie od tych niewidocznych elementów naszego życia najwięcej zależy. To jest współczesna tajemnica życia, którą powinni poznać wszyscy. Jakże ułatwiłoby to nam życie tu na Ziemi.

Potrafiąc uzyskać dostęp do trzech ostatnich poziomów, możemy na trwale zmienić nasze postrzeganie samych siebie i świata. A co najważniejsze, zacząć odpowiedzialnie i świadomie kreować rzeczywistość na poziomie fizycznym!

Należy niestety też pamiętać, że ujawnienie tych informacji może nie być zgodne z polityką wielu wpływowych ludzi z pogranicza biznesu i polityki.

Podświadomość i świadomość

Należy stworzyć bezpośredni związek między podświadomością i świadomością.

Podstawową rolą świadomości jest bycie przewodnikiem dla podświadomości. Oba te poziomy mentalne mocno współpracują ze sobą. Gdy świadomość (umysł) tworzy jakąś myśl, to podświadomość (ciało) reaguje na nią bardzo szybko. Przykładem może być zabawne zdarzenie wywołujące niepohamowany uśmiech bądź ślina w ustach na myśl o jedzeniu.

Umysł świadomy nie ma emocji. Mówienie, że jestem zły, zdenerwowany, zmęczony – są to emocje podświadomości, z którą nieświadomie zaczynamy się identyfikować.
Oczywiście możemy te emocje zauważać i odczuwać, ale nie musimy się już z nimi identyfikować.

Aby zacząć świadomie kierować podświadomością, należy ją poznać, zaprzyjaźnić się z nią i mieć dużo cierpliwości. Postępowanie z nią często jest porównywane do wychowywania małego dziecka. To znaczy możemy pozostawić malucha i pozwolić mu się zająć samemu. Jednak nie kontrolowany przez rodziców będzie w większym stopniu podlegał wpływom najbliższego środowiska. Lepszym sposobem wydaje się jednak świadome pokierowanie jego poczynaniami.
Nawiązując do powyższego, podświadomość czeka nieustannie na instrukcje, które będą jej wydawane poprzez nasze świadome myślenie tj. świadomość.

Najwięcej negatywnych wzorców tworzy się w dzieciństwie, gdy podświadomość wszystko przyjmuje za prawdę. Tworzą się wtedy napięcia, które później się uaktywniają w dorosłym życiu w postaci negatywnych przekonań, nawyków, chorób itp.
Siła wzorca leży w jego stanie emocjonalnym, a nie w tym czy jest dobry czy zły.

Całkowity brak kontroli nad podświadomością spowoduje, że to ona zacznie kontrolować twoje życie. Nie można pozwolić, aby kierowały nią przekonania i sugestie innych ludzi w postaci autorytetów, reklam itp.
Chcąc mieć swój wymarzony świat musimy go wcześniej stworzyć w umyśle poprzez koncentracje na sprawach dla nas istotnych, budzących w nas pozytywne emocje i odczucia.

Zawsze mamy możliwość wyboru jak pokierować emocjami, choć nauka tego może nie być na samym początku łatwa. Emocje jako takie są i będą, ale znaczenie ma nasz obiektywny punkt widzenia i reakcja na nie. Nie można pozwolić dać im się porwać.
Często emocje biorą górę nad logiką, ale należy pamiętać, że to zawsze my mamy możliwość pokierowania nimi. Mamy zawsze szansę zdać sobie sprawę z naszego działania. To jest cecha wyróżniająca ludzi spośród innych istot.

Jest wiele sposobów, aby zapanować lub pozbyć się niechcianych emocji. Dla przykładu, aby uwolnić emocje można zacząć krzyczeć (najlepiej w samochodzie) bądź pójść na siłownie lub basen. Tym działaniem damy upust swoim negatywnym emocjom. Są to oczywiście najprosze przykłady radzenia z nimi.

Podświadomość jest podatna na wpływ innych osób

Wyzwaniem jest zatem dla nas, aby podświadomość zaakceptowała nas (nasz umysł świadomy) jako autorytet. Warto w tym miejscu zacytować przysłowie: „kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą”. Jest to o tyle prawdziwe sformułowanie, że w sytuacji, kiedy jeśli będziemy nieustannie wpajać naszej podświadomości jakąkolwiek informację, nawet tę zło i błędną, stanie się ona dla niej informacją prawdziwą, którą wykorzysta w przyszłości. Dlatego tak ważna jest wysoka jakość naszych myśli i emocji w kontekście naszego przyszłego życia.

Niezwykle istotną kwestią pozostaje rozluźnienie naszego ciała. Pomaga ono w poprawie komunikacji między świadomością i podświadomością. Jeżeli nasz organizm jest spięty, nic nie będzie działać tak jak natura tego chciała. Jednak metody i techniki wpływania na umysł oraz ciało będą tematem osobnego artykułu.

Wiele wyjaśnień dotyczących naszej roli na tej planecie oraz prawidłowego podejścia do emocji przekazuje HUNA. Są to staro polinezyjskie nauki o człowieku, sensie jego życia oraz otaczającego go świata. Jest to prosty system filozoficzny, ale jakże szeroko opisujący oddziaływanie między światem a ludźmi, między ciałem a duszą. Zgłębiając te nauki, zdajemy sobie sprawę, że do jednego celu może prowadzi wiele dróg. To z czym się spotykamy od razu zostaje zapisane w naszej podświadomości i ma wpływ na dalsze nasze doświadczenia. Z uwagi na obszerność tego zagadnienia, zostanie mu poświęcony również osobny artykuł.

„Nigdy się nie poddawaj, bo może się okazać,
że zrezygnowałeś w najmniej odpowiednim momencie”.

Odsłony: 6122

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież