Totalna Biologia - Medycyna Germańska - Psychosomatyka - Wstęp

Kategoria: Totalna biologia Utworzono: piątek, 14 kwiecień 2017 Piotr Nowak Drukuj E-mail

Otóż przewlekłe problemy zdrowotne nie biorą się znikąd. Niemal zawsze mają podłoże psychosomatyczne. Kwestią podstawową jest odszukanie pierwotnych czynników, które wpłynęły na nas i wywołały konkretne negatywne skutki, nazywane potocznie chorobami.

 

Czy naprawdę musimy chorować? Czy zdrowie jest zaledwie krótką chwilą pomiędzy okresami kolejnych dolegliwości fizycznych? Dlaczego obecnie jest tak mało zdrowych ludzi na świecie? Czy jest rozwiązanie tych problemów?

Większości problemów zdrowotnych, w tym również tych najpoważniejszych, ma swoje podłoże w psychice człowieka. I tu właśnie dochodzimy do kluczowego zagadnienia, którym zajmuje się Totalna Biologia.

Ta część medycyny ma swoje korzenie w medycynie germańskiej, którą opisał niemiecki uczony, lekarz dr. Hammer. Nie odkrył on czegoś zupełnie nowego, lecz poukładał pewne zależne od siebie elementy związane z pochodzeniem i przyczynami większości schorzeń trapiących ludzi.

Totalna Biologia jest w stanie pomóc w rozwiązaniu niezliczonych problemów zdrowotnych od kataru począwszy, na nowotworach kończąc.

Podstawową kwestią w Totalnej Biologii jest to, że natura nam sprzyja, troszczy się o nas i chce nam zapewnić przetrwanie. Jednak mimo bardzo zaawansowanego cywilizacyjnie społeczeństwa pozostała w każdym z nas pewna część mózgu, która się jeszcze nie dostosowała do współczesnych czasów. I co ważne, nie ma przesłanek ku temu, aby miało się to w krótkim czasie zmienić.

Omawiana, rozwinięta najwcześniej w skali ewolucji część mózgu jest odpowiedzialna za pierwotne funkcje związane z przetrwaniem osobnika m.in. bicie serca, obieg krwi czy podtrzymywanie automatycznych reakcji w odpowiedzi na działania zewnętrzne. Często można się spotkać z określeniem „gadzi mózg”. Jest to może mało eleganckie wyrażenie, jednak dobrze obrazujące funkcjonowanie nas samych na pewnej podstawowej płaszczyźnie życia. Na ten poziom przekazywane są najważniejsze informacje determinujące nasze przetrwanie. Ta część mózgu wypełnia określone, zaszyte w nim programy, do których nie mamy bezpośredniego dostępu. Programy te są nadrzędne nad pozostałymi i wymykają się naszej codziennej świadomości.

Omawiając nasz umysł i jego pierwotną naturę łatwo zauważyć, że nie mamy nad nim bezpośredniej kontroli. To z kolei powoduje, że nie będąc odpowiednio świadomym swojego postępowania, łatwo ulegamy różnego rodzaju konfliktom i traumom, które dodatkowo są nieświadomie podtrzymywane w umyśle.

Z punktu widzenia Totalnej Biologii, wspomniane konflikty i tramy są właśnie punktem zapalnym problemów zdrowotnych u wszystkich ludzi, a nawet zwierząt. Kluczem uwolnienia się od tych problemów jest świadome życie oparte na obserwacji swoich zachowań i przekonań oraz szybkiej reakcji naprawczej na poziomie naszego umysłu. Jeżeli odpowiednio szybko nie zareagujemy, w efekcie może powstać tzw. choroba.

Poruszane kwestie to tylko wierzchołek góry lodowej.
W kolejnych artykułach można będzie się dowiedzieć więcej szczegółów dotyczących omawianego zagadnienia np:

- Totalna Biologia, Recall Healing, Nowa Medycyna Germańska czy też Uzdrawianie przez Uświadomienie
- 5 Praw Natury opracowane przez dr Ryke Geerda Hamera
- Totalna Biologia jako sposób na uleczenie ciała i duszy

 

Konsultacje i szkolenia

Należy mieć świadomość, że artykuł ten nie wyczerpuje poruszonego tematu, który do łatwych nie należy. Nadaje jednak kierunek w jakim można podążać, aby cieszyć się zdrowiem pozbawionym bólu.
W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapraszam także na konsultacje np. przez telefon, Skype, WhatsApp itp..

Odsłony: 3311

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież