Totalna Biologia – czyli sposób na uleczenie ciała i duszy

Kategoria: Totalna biologia Utworzono: piątek, 12 maj 2017 Piotr Nowak Drukuj E-mail

Totalna Biologia wyróżnia się spośród innych terapii naturalnych tym, że sięga wyżej, aż do podświadomych programów z przeszłości. Jak się okazuje jest to skuteczny sposób na dotarcie do przyczyny choroby oraz poprawy zdrowia.

 

Konsultanci Totalnej Biologii sięgają głębiej, wyszukują konkretnych konfliktów w psychice chorego, a często też jego rodziny.

Wspomniany „konflikt” to jedno z głównych założeń tej formy naturoterapii.

Zgodnie z informacjami, które zostały poruszone w artykule "Totalna Biologia - Wstęp", Totalna Biologia jest czymś w rodzaju psychoterapii. Jednak nie jest to zwykła rozmowa psychologa z pacjentem.

Odchodząc nieco od tematu, tradycyjna Medycyna Dalekiego Wschodu często wskazuje kierunek osobom chorym, w jaki sposób same powinny pracować nad przywróceniem swojego dobrego stanu zdrowia. Niestety współczesna medycyna zachodnia odchodzi od tego modelu i proponuje szybkie i sztuczne rozwiązania w postaci medykamentów na prawie każde schorzenie. Jak jednak wiadomo, daleko tej medycynie do wysokiej skuteczności, szczególnie w przypadku chorób przewlekłych np. w przypadku nowotworów, osteoporozie, alergii, cukrzycy itd. Niejednokrotnie wmawia się pacjentom, że ich choroby są nieuleczalne i pozostaje im jedynie walka z ich skutkami. Nie należy w tym miejscu zapominać o ogromnej liczbie skutków ubocznych niemal każdego leku przepisywanego przez lekarzy!

Tymczasem Totalna Biologia, poprzez zagłębienie się w psychikę chorego, sięga do przyczyn schorzenia. Identyfikuje problem i go likwiduje. Po tym procesie ciało niejako samo wraca do stanu wyjściowego czyli do pełnego zdrowia. Z uwagi na dość skomplikowane czasy, w których żyjemy, problemów tych niejednokrotnie jest kilka. Nawarstwiają się one w umyśle człowieka, a następnie wywołują, konkretne dla danego konfliktu psychicznego, dysfunkcje w organizmie.

Bardzo istotną kwestią jest fakt, że jeśli tylko osoba chora będzie chciała współpracować np. z konsultantem Totalnej Biologii czy psychoterapeutom znającym ten temat, najczęściej jej stan szybko wróci do prawidłowego. Celowo poruszyłem w ostatnim zdaniu kwestie „chęci współpracy”, gdyż spotyka się takie osoby, które nie są na to gotowe, bądź po prostu na poziomie podświadomym nie chcą wyzdrowieć. Najczęściej spowodowane jest to tym, że choroba stała się stylem życia, który usprawiedliwia ich brak działania lub konformizm życiowy. Natomiast emocje współczucia ze strony rodziny i znajomych nie pozwalają im na zaniechanie pomocy dla tej konkretnej chorej osoby.

Niektórzy praktycy Totalnej Biologii zaznaczają, że choroba w zasadzie jest częścią procesu naprawy samego siebie na poziomie energetycznym i świadomościowym. Wiadomo jednak, że takie podejście jest dalekie od tego, co przekazuje nam lekarz podczas standardowej konsultacji.

Bardzo ważne jest poznać stadia rozwoju konkretnej dysfunkcji w ciele, która nas spotka. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy jest to część rozwoju choroby, czy też już faza zdrowienia. Szeroko wyjaśnia to zagadnienie „5 praw natury” dr Ryke Geerda Hamera, które zostało szerzej omówione w innym artykule.

Zaznaczyć warto, że opisywane kwestie rozpatrywane są z pominięciem problemów wynikających z urazów mechanicznych ciała, operacji, zatruć pokarmowych itp.

 Należy mieć świadomość, że artykuł ten nie wyczerpuje poruszonego tematu. 

Powiązane artykuły dotyczące zakresu Totalnej Biologii / Recall Healing / Nowej Medycyny Germańskiej można odnaleźć pod zamieszczonymi poniżej linkami:


W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.

Odsłony: 2602

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież