Totalna Biologia – czyli sposób na uleczenie ciała i duszy

Kategoria: Totalna biologia Utworzono: piątek, 12 maj 2017 Piotr Nowak Drukuj E-mail

Totalna Biologia (Recall Healing) przekonuje, że to jak interpretujemy nasze życie i przydarzające się sytuacje, wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Najważniejsze to znaleźć przyczynę choroby

W porównaniu do współczesnej medycyny Totalna Biologia prezentuje odmienne spojrzenie na zdrowie oraz to czym faktycznie jest choroba.

Totalna Biologia wyróżnia się spośród innych terapii naturalnych tym, że dociera do źródła problemu, którymi są podświadome wewnętrzne programy w umyśle, często z dalekiej przeszłości.
Jak się okazuje, może to być skuteczny i nieinwazyjny sposób na przywrócenie zdrowia, niejednokrotnie z "nieuleczalnych schorzeń".

Dziedzina medycyny jaką jest Totalna Biologia (Recall Healing) oparta jest na rzetelnej wiedzy dotyczącej mechanizmów świata biologii.
Napisano na ten temat setki książek i publikacji naukowych. Nie ma tu powiązań z ezoteryką czy też związku z żadną religią.

„Konflikt emocjonalny” jako główne założenie Totalnej Biologii.

Istnieje pojęcie tzw. automatycznego mózgu".
Jest to szereg programów w naszym podświadomy umyśle, które są nastawione zapewnienia przeżycia w świecie zewnętrznym. Nasze biologiczne ciało jest zorientowane na przetrwanie.

Już od naszego poczęcia kodujemy sytuacje, szczególnie te traumatyczne i trudne z punktu widzenia człowieka. Jakkolwiek mózg je automatycznie zapisuje, a później w podobnej sytuacji odtważa jako program przetrwania.

Tak więc nieświadome wzorce i przekonania, zapisane w nas jak program komputerowy, sterują naszym życiem, o ile umiejętnie ich nie zmienimy.
W mózgu przechowywane są informacje i programy zawierające informacje o ewolucji żywych stworzeń z milionów lat wstecz.

Ewolucja ludzi na przestrzeni całej historii jest jak krótka chwila, dlatego też ludzki mózg działa w oparciu o archaiczne programy - nie zdążył jeszcze zaadaptować się do obecnych czasów.

Archaiczny "kod zachowania", który został w nas wpisany, nie rozpoznaje czasów nowożytnych. Nie bierze też pod uwagę naszych dość mocno zmienionych oczekiwań i pragnień, które są niekiedy są dalekie od samej potrzeby biologicznego przeżycia.

I tu dochodzimy do znaczenia "konfliktu".
Często nie uświadamiamy sobie przeżywanych na co dzień konfliktów emocjonalnych, jednak to właśnie one uaktywniają zmiany biologiczne w ciele nazywane chorobą.

Współczesne metody leczenia a Totalna Biologia

Tradycyjna Medycyna Dalekiego Wschodu (Medycyna Chińska) często wskazuje kierunek osobom chorym, w jaki sposób same powinny pracować nad przywróceniem swojego dobrego stanu zdrowia.
Podobnie działa Totalna Biologia (Recal Healing, Psychobiologia).

Współczesna medycyna zachodnia odchodzi jednak od tego modelu i proponuje szybkie rozwiązania w postaci medykamentów na prawie każde schorzenie. Jak jednak wiadomo, daleko medycynie akademickiej do wysokiej skuteczności, szczególnie w przypadku chorób przewlekłych, w tym nowotworów, osteoporozie, alergii, cukrzycy itd.

Niejednokrotnie pacjenci są informowani, że ich choroby są nieuleczalne i pozostaje im jedynie walka z ich objawami.
Należy w tym miejscu wspomnieć o ogromnej liczbie skutków ubocznych niemal każdego leku przepisywanego przez lekarzy i ich wpływie na nasze zdrowie!
Ale czy tak musi być naprawdę? Czy naprawdę nie ma skuteczniejszych sposóbów na uzdrowienie niż to proponowane w gabinecie lekarskim?

Tymczasem Totalna Biologia, poprzez zagłębienie się w psychikę chorego, sięga do emocjonalnych przyczyn schorzenia tzw. konfliktu.
Mając zidentyfikowane źródło problemu zdrowotnego, proponowane są rozwiązania zaradcze. Celem jest zlikwidowanie konfliktu emocjonalnego na poziomie psychicznym, a następnie na poziomie fizycznym.

Po usunięciu konfliktu (uwolnieniu lub przetransformowaniu emocji) ciało samo wraca do stanu wyjściowego, czyli do pełnego zdrowia.

Z uwagi na dość skomplikowane czasy, w których żyjemy, konfliktów emocjonalnych niejednokrotnie jest wiele. Nawarstwiają się one w umyśle człowieka, a następnie wywołują, konkretne dla danego konfliktu psychicznego, dysfunkcje w organizmie.

Czy każdy może zostać uzdrowiony?

Bardzo istotną kwestią jest fakt, że jeśli tylko osoba chora będzie chciała współpracować np. z konsultantem Totalnej Biologii czy psychoterapeutą znającym ten temat, najczęściej jej stan szybko wróci do prawidłowego.
Celowo została poruszona kwestia „chęci współpracy”, gdyż praktyka autora wskazuje także na osoby, które nie są na to gotowe, bądź po prostu na poziomie podświadomym nie chcą wyzdrowieć.

Najczęściej spowodowane jest to tym, że choroba stała się stylem życia, który usprawiedliwia ich brak działania lub konformizm życiowy. Natomiast emocje współczucia ze strony rodziny i znajomych nie pozwalają im na zaniechanie pomocy dla tej konkretnej chorej osoby.

Faza aktywna i faza zdrowienia w procesie chorobowym

Niezwykle ważnym jest zapoznać się z tzw. dwufazowością rozwoju konkretnej choroby, która nas spotka (patrz link). Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy jest to część "rozwoju" choroby, czy też już faza zdrowienia, kiedy to ciało się regeneruje. Szeroko wyjaśnia to zagadnienie „5 praw natury” dr Ryke Geerda Hamera.

Konsultant TB podczas konsultacji pomaga w tym procesie naprowadzając na źródło problemu/ów oraz proponując różne rozwiązania.

Jednak należy pamiętać, że to od zaangażowania się i podejścia osoby konsultowanej zależy końcowy sukces terapii. Niemniej ważna jest ilość i siła nawarstwionych problemów (emocji) w psychice danej osoby.

Niektórzy praktycy Totalnej Biologii zaznaczają, że choroba w zasadzie jest częścią procesu naprawy samego siebie na poziomie energetycznym i świadomościowym. Ciało poprzez konkretne schorzenia chce nam uświadomić na jakim poziomie powinniśmy zmienić swoje życie, aby nie dopuścić do podobnych sytuacji chorobotwórczych.

Era medycyny holistycznej

Umawiany system uzdrawiania przez uświadomienie, jak często nazywa się Recall Healing, nie neguje współczesnej medycyny.

Konwencjonalne metody leczenia, takie jak chemioterapia, leki, chirurgia zatrzymują rozwój choroby na pewien czas – jest to czas, aby znaleźć rozwiązanie na poziomie emocjonalnym.
Kiedy doskwiera nam fizyczny ból lub nagła choroba, nie ma czasu na zastanawianie się nad jej emocjonalnym pochodzeniem w kontekście Totalnej Biologi. Należy działać tu i teraz.

Choroba powstaje często z naszych skrytych sekretów i przeżyć, niejednokrotnie obciążonych emocjonalnie. Zatem podstawową metodą leczenia, a szczególnie w zapobieganiu leczenia jest mówienie o uczuciach, wyrażanie bólu, zawodów emocjonalnych, które były w nas silne przed powstaniem choroby fizycznej.

Ważne jest, aby uzmysłowić sobie związek stresu z objawami choroby lub z dysfunkcją.

Do tego celu służą konkretne narzędzia i metody, m.in.:

  • Oddychanie (Pranajama),
  • EFT (Emotional Freedom Technique),
  • Medytacje,
  • Radykalne Wybaczanie,
  • Uwalnianie emocji metodą D.R. Hawkinsa,
  • i wiele innych.

Zaznaczyć warto, że opisywane kwestie rozpatrywane są z pominięciem problemów wynikających z urazów mechanicznych ciała, operacji, zatruć pokarmowych itp.
Należy mieć świadomość, że artykuł ten nie wyczerpuje poruszonego tematu.

 

Konsultacje i szkolenia

Należy mieć świadomość, że artykuł ten nie wyczerpuje poruszonego tematu, który do łatwych nie należy. Nadaje jednak kierunek w jakim można podążać, aby cieszyć się zdrowiem pozbawionym bólu.
W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapraszam także na konsultacje np. przez telefon, Skype, WhatsApp itp..

 

Powiązane artykuły dotyczące zakresu Totalnej Biologii / Recall Healing / Nowej Medycyny Germańskiej można odnaleźć pod zamieszczonymi poniżej linkami:

Odsłony: 4250

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież