Tarczyca - Hashimoto - przyczyny i możliwe rozwiązania

Kategoria: Totalna biologia Utworzono: piątek, 28 grudzień 2018 Piotr Nowak
Tarczyca - Hashimoto - przyczyny i możliwe rozwiązania

Biologiczną funkcją tarczycy jest produkcja hormonów, które regulują szybkość przemiany materii w organizmie.

Przyczyny zaburzeń pracy gruczołu tarczycy

Z punktu widzenia Totalnej Biologii (Nowej Medycyny G.) podstawowym pojęciem związanym z zaburzeniami chorobowymi tarczycy jest prędkość. Co to oznacza?

W zależności od temperamentu, charakteru czy osobistych przekonań, każdy z nas jest w stanie zaakceptować określony poziom szybkości przepływającego życia i podejmowanych decyzji. Jeżeli ten poziom będzie zbyt wysoki dla danej osoby, to z wielkim prawdopodobieństwem pokaże nam to tarczyca.
Obserwujemy wtedy zmiany w postaci zwiększonej ilości produkowanych hormonów.

Z biologicznego punktu widzenia w sytuacji, gdy określona osoba zwiększa swoją aktywność, wchodząc na „wysokie obroty, pomaga jej w tym tarczyca poprzez swoją nadczynność. W ten sposób osoba ta jest w stanie biologicznie sprostać życiowym zadaniom do wykonania.

Takie zachowanie tarczycy jest też odpowiedzią organizmu na subiektywne odczucie bycia zbyt wolnym.

Na początku, tj. w fazie aktywnej problemu, tarczyca ulega powiększeniu, co może być diagnozowane w medycynie akademickiej jako nowotwór.

Po rozwiązaniu konfliktu bycia „zbyt wolnym” tj. po zaprzestaniu pędu w jakim się było, czy też po osiągnięciu swojego celu, który to wymuszał przyspieszenie podejmowanych aktywności, przychodzi faza zdrowienia.
Dochodzi wtedy do rozkładu nagromadzonych komórek, nazywanych przez lekarzy nowotworowymi.

Rozkład ten odbywa się przy udziale grzybów i bakterii. Jest on też związany z pojawieniem się opuchlizny, którą się diagnozuje jako wole, blizny lub zimne guzki.
Powstałe w ten sposób zmiany tarczycowe są wykrywane w ciągu kolejnych wielu lat.

Warto w tym momencie zwrócić uwagę, że wspomniane guzki to pozostałości po „nowotworze” tarczycy, które nie uległy całkowitemu rozkładowi.
Ma na to wpływ powszechne stosowanie antybiotyków, które wyniszczyły skutecznie w nas te niezbędne dla fazy zdrowienia (rozkładu guza) bakterie i grzyby. Jednak należy pamiętać, że to są w większości przypadków tylko pozostałości po przebytym konflikcie biologicznym i nie powinny być operowane.

Współczesne czasy wymuszają w nas niestety przyspieszony tryb życia.
Mowa tu o ciągłej presja realizacji celów lub uwolnienia się od problemu związanego z czasem. Tym samym powstaje ogromne prawdopodobieństwo naprzemiennego przyrostu i redukcji komórek gruczołu tarczycy i powiązanych z tym zmian.

Jako ciekawostkę dodam, że rodzaj przeżywanego konfliktu ma wpływ na stronę tarczycy, po której powstaną guzki. Prawostronne oznaczają najczęściej problem związany z chęcią przywłaszczenia (w tym nabycia, osiągnięcia) czegoś, natomiast lewe z chęcią pozbycia się szybko czegoś bądź uwolnienia się od czegoś (akcje, samochód, dom).

Hashimoto i powiązanie z tarczycą.

Schorzenie to jest również bezpośrednio związane z organem czasu czyli tarczycą. To w niej „zamieszkują” konflikty, które pojawiają się niespodziewanie i nawiązują do prędkości w życiu.

Hashimoto to autoimmunologiczne zapalenia tarczycy.
Chorobę tę charakteryzują dwie fazy: nadczynność i niedoczynność omawianego gruczołu, z powodu wyniszczenia tego organu.

Nadczynności tarczycy towarzyszy myślenie typu: „Trzeba wszystko robić bardzo szybko” lub „Musisz to zdobyć" itp.
Tarczyca w tym stanie produkuje większą ilość tyroksyny czyli hormonu przyspieszającego metabolizm, zwiększając tym szanse na szybkie rozwiązanie problemu lub zdobycie „kęsa”. Tym kęsem mogą być: pieniądze, praca, uwaga kogoś, ucieczka od kogoś itd.

Niedoczynność tarczycy towarzyszy myślenie typu: „Mam tyle do zrobienia, nigdy temu nie podołam” lub „Muszę spowolnić czas” itp.

Zaburzenie jakim jest Hashimoto możemy rozpatrywać również abstrahując od czasu.
Mogą to być problemy z komunikacją, jako że tarczyca również dotyka dość mocno tej sfery życia.
Ponadto należy spojrzeć na relacje z ojcem z całym tłem jak są postrzegani ogólnie mężczyźni w życiu danej osoby.

Jednak zależności, które mogą mieć wpływ na powstanie Hashimoto jest dużo więcej i należy zawsze indywidualnie traktować dany przypadek.

Poruszone w artykule zagadnienia oczywiście nie wyczerpują obszernego tematu jakim jest tarczyca. W celu dokładnej diagnozy i pomocy w dochodzeniu do zdrowia, wskazana jest konsultacja z osobami znającymi poruszane kwestie w obszarze 5 Praw Natury (Totalna Biologia, Nowa Medycyna G.).

   

Konsultacje i szkolenia

Należy mieć świadomość, że artykuł ten nie wyczerpuje poruszonego tematu. Nadaje jednak kierunek w jakim można podążać, aby cieszyć się zdrowiem pozbawionym bólu.

W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.
Jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapraszam na konsultacje np. przez Skype, Messenger, WhatsApp itp..
Możliwe konsultacje i szkolenia stacjonarne.