Nadwaga, otyłość - przyczyny i rozwiązanie problemu

Kategoria: Totalna biologia Utworzono: czwartek, 27 grudzień 2018 Piotr Nowak Drukuj E-mail
Nadwaga, otyłość - przyczyny i rozwiązanie problemu

Otyłość nie jest chorobą, lecz objawem. Na pojawienie się nadwagi może wpływać wiele przyczyn.

Najrzadszym z powodów otyłości jest spożywanie trucizn i substancji hamujących przemianę materii. Mogą one wpłynąć na niedoczynność tarczycy, która to z kolei spowolni przemianę materii.

Drugą przyczyną pod względem występowania otyłości jest złe odżywianie, a dokładniej nieoptymalne pod kątem procesów fizjologicznych.
Mowa to przede wszystkim o zbyt obfitych posiłkach.
Ponadto coraz częściej występującym problemem jest brak w pożywieniu wystarczających ilości składników odżywczych, które mogłyby korzystanie wpłynąć na poprawne funkcjonowania organizmu.

Zabrzmi to dość paradoksalnie, ale pomimo spożywania w obecnych czasach ogromnych ilości jedzenia, nasze organizmy wręcz głodują.
W diecie brakuje m.in. warzyw i owoców. A jeśli już je spożywamy to okazuje się, że są one „puste” pod względem występowania składników odżywczych takich jak np. tłuszcze, witaminy czy minerały. Zapychamy się jedzeniem, które zamiast nas wzmacniać, nas osłabia, przyczyniając się jednocześnie do występowania otyłości w społeczeństwie.

Najczęstszą przyczyną nadwagi są konkretne emocje, które przeżywamy.

Bardzo często poważne problemy z nadwagą występują u osób, które przez długi okres czasu czuły się porzucone, niepotrzebne i samotne.
Jest to znany w Nowej Medycynie Germańskiej (Totalna Biologia) biologiczny program, tłumaczący takie zmiany.

Ten stan odosobnienia i samotności nie jest zależny od ilości otaczających nas ludzi. Chodzi tu o subiektywne odczucie tego stanu, subiektywne psychiczne odczucie odrzucenia i samotności. Osoba taka czuje się samotnie i nie ma na co lub na kogo liczyć, nie ma się komu wyżalić.

Wskutek tych emocji zostaje uruchomiony specjalny program i dochodzi do pogrubienia kanalików nerkowych czyli zmniejszenia ich prześwitu. Tym samym spada ilość wydalanego moczu o kilka procent w stosunku do pierwotnej, optymalnej wartości.
Nie oznacza to jednak niewydolności nerek. Wpływa to jednak na przybieranie na wadze czyli późniejszą otyłość. Jest to poniekąd symptom zatrzymania wody w organizmie.

Rozwijając temat, kłębuszki nerkowe produkują mocz, lecz nie może on optymalnie przepłynąć przez kanaliki nerkowe. W sytuacji tej nie pomogą środki moczopędne, które tylko wspomogą pracę kłębuszków nerkowych. Kanaliki w dalszym ciągu będą hamowały częściowo przepływ moczu.

Jak rozwiązać problem związany z nadwagą?

W rozwiązaniu konfliktu emocjonalnego jakim jest porzucenie i samotność zdecydowanie pomocna może być rozmowa z osobą, znającą przebieg tego specjalnego programu biologicznego, o którym jest mowa w tym artykule.

Po odblokowaniu powstałego w umyśle konfliktu np. poprzez „Radykalne Wybaczanie”, często wystarczy zmienić otaczających nas ludzi.
Chodzi o to, aby otaczaly nas osoby, przy których będziemy się czuć akceptowani, rozumiani i nie będzie nam już towarzyszyła samotność. Niestety wymaga to sporej zmiany emocjonalnego podejścia do świata i ludzi. Jednak efekty będą spektakularne.  

Warto jeszcze wrócić do kwestii przejadania się.
Po rozwiązaniu już problemu głównego związanego z otyłością należy zwrócić uwagę, czy oby nie mamy nadmiernej ochoty na jedzenie, pomimo braku czucia głodu?
Często przyczyną tego typu zachowania może być pojawienie się w naszym najbliższym kręgu rodziny i znajomych konkretnego tupu osób. Będą to najczęściej ludzie, którzy na nas pasożytują czy też wymuszają jakieś zachowania.
Wtedy właśnie pojawia się nadmierny apetyt i zwiększone prawdopodobieństwo nadwagi.

Jako ciekawostkę można nadmienić, że nadwaga często dotyczy pewnych grup ludzi, którzy pełnią określone funkcje społeczne np. właściciele firm lub piastujący wysokie stanowiska. Wśród tej grupy ludzi powstaje przekonanie (nie zawsze), że muszą być silni i mocni, aby przeciwstawić się przeciwnościom losu i podporządkować sobie innych ludzi który mogą im zagrażać.
Uruchamiany jest w tym przypadku również specjalny program biologiczny, który zwiększa wagę u tych osób, aby stali się silniejsi i odporniejsi na ataki z zewnątrz.

Istnieje niestety wiele innych przyczyn emocjonalnych powiązanych z otyłością, które najczęściej są diagnozowane indywidualnie u poszczególnych osób.
Przykładem jest nadmierna ochota na słodycze, która wynika np. z braku akceptacji i docenienia ze strony rodziny i znajomych.
Jest to bardzo szeroki temat, który ma źródła najczęściej w okresie dzieciństwa.  

Ta, jak również każda inna przypadłość tego typu, wymaga dokładniejszej analizy przez Terapeutę/Konsultanta Totalnej Biologii, gdyż przyczyny mogą być inne od tych opisanych powyżej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież