Nadwaga, otyłość - przyczyny i rozwiązanie problemu

Kategoria: Totalna biologia Utworzono: czwartek, 27 grudzień 2018 Piotr Nowak Drukuj E-mail
Nadwaga, otyłość - przyczyny i rozwiązanie problemu

Otyłość nie jest chorobą, lecz objawem. Na pojawienie się nadwagi może wpływać wiele przyczyn. Mogą one być zarówno związane z jedzeniem, jak także mieć podłoże emocjonalne. Co z tym jednak zrobić?

Gdyby była jedna cudowna dieta lub tabletka, mogąca nam pozbyć się nadwagi, czy szukalibyśmy wtedy innego rozwiązania?
Czy oznacza to, że przyczyny nie leżą jedynie samej diecie oraz pożywieniu - jak zwykło się mówić?

Najrzadszym z powodów otyłości jest spożywanie trucizn i substancji hamujących przemianę materii.
Mogą one wpłynąć na niedoczynność tarczycy, która to z kolei spowolni przemianę materii.

Drugą przyczyną pod względem występowania otyłości jest złe odżywianie, a dokładniej nieoptymalne pod kątem procesów fizjologicznych.
Mowa to przede wszystkim o zbyt obfitych posiłkach.
Ponadto coraz częściej występującym problemem jest brak w pożywieniu wystarczających ilości składników odżywczych, które mogłyby korzystanie wpłynąć na poprawne funkcjonowania organizmu.

Zabrzmi to dość paradoksalnie, ale pomimo spożywania w obecnych czasach ogromnych ilości jedzenia, nasze organizmy wręcz głodują.
W diecie brakuje m.in. warzyw i owoców. A jeśli już je spożywamy to okazuje się, że są one „puste” pod względem występowania składników odżywczych takich jak np. tłuszcze, witaminy czy minerały. Zapychamy się jedzeniem, które zamiast nas wzmacniać, nas osłabia, przyczyniając się jednocześnie do występowania otyłości w społeczeństwie.

Najczęstszą przyczyną nadwagi są jednak konkretne bieżące emocje lub przeżyte traumy

Bardzo często poważne problemy z nadwagą występują u osób, które przez długi okres czasu czuły się porzucone, niepotrzebne i samotne.
Jest to znany w Totalnej Biologii (Nowej Medycynie Germańskiej / Recall Healing) biologiczny program mózgu, wpływający na odkładanie się tkanki tłuszczowej w ciele. Taki proces biologiczny nie jest przypadkowy, jest to celowe działanie mózgu, dające się z góry przewidzieć.

Ten stan odosobnienia i samotności nie jest zależny od ilości otaczających nas ludzi. Chodzi tu o subiektywne odczucie tego stanu, subiektywne psychiczne odczucie odrzucenia i samotności. Osoba taka czuje się samotnie i nie ma na co lub na kogo liczyć, nie ma się komu wyżalić.

Wskutek tych emocji zostaje uruchomiony specjalny program i m.in. dochodzi do pogrubienia kanalików nerkowych czyli zmniejszenia ich prześwitu. Tym samym spada ilość wydalanego moczu o kilka procent w stosunku do pierwotnej, optymalnej wartości.
Nie oznacza to jednak niewydolności nerek. Wpływa to jednak na przybieranie na wadze czyli późniejszą otyłość. Nadwaga jest poniekąd symptomem zatrzymania wody w organizmie.

Rozwijając temat, kłębuszki nerkowe produkują mocz, lecz nie może on optymalnie przepłynąć przez kanaliki nerkowe. W sytuacji tej nie pomogą środki moczopędne, które tylko wspomogą pracę kłębuszków nerkowych. Kanaliki w dalszym ciągu będą hamowały częściowo przepływ moczu.

Subiektywne odczucie bycia porzuconym czy samotnym, to tylko jedna z wielu emocjonalnych przyczyn wpływających na otyłość.
Najczęściej towarzyszą temu inne konflikty emocjonalne i biologiczne wpływające na naszą wagę. 

W kontekście Totalnej Biologii / Recall Healing na otyłość może ponadto wpływać m.in.:

  • wewnętrzna potrzeba bycia większym i silniejszym (zatem mózg daje nam więcej ciała),
  • subiektywne przekonanie, że musimy walczyć (tzw. "tryb walki"),
  • brak poczucia bezpieczeństwa (staję się większy, aby czuć się bezpieczniej),
  • pamięć komórkowa w kontekście utonięcia lub zamarznięcia (mózg poprzez tłuszcz chce nas chronić przed czymś podobnym w przyszłości),
  • i wiele innych przyczyn, które omawia się na konsultacjach lub szkoleniach.

Mózg ma tylko ciało do zamanifestowania naszych przekonań, myśli, obaw, gniewu, żalu, strachów, lęków.
Ciało tylko odzwierciedla to, co próbujemy wyprzeć z naszego ciała (pamięć komórkowa) i umysłu.

A może nadwaga to tylko wskazówka dla nas, jakie zmiany powinniśmy wprowadzić w naszym życiu i na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jak rozwiązać problem związany z nadwagą?

Według Totalnej Biologi / Recall Healing mamy ciało takie jakiego potrzebujemy, a nie takiego jakiego chcemy!
To fundamentalne stwierdzenie i punkt wyjścia przy poszukiwaniu przyczyny nadmiernego tycia.

Nasze ciało jest lustrem (odbiciem) tego czego się boimy, lękamy, co robimy i czemu stawiamy czoła w życiu.

W celu odblokowania powstałych w umyśle i ciele konfliktów można użyć wielu dostępnych i w większości bezpłatnych technik i metod.

Przykładem jest np.: EFT, techniki oddechowe, „Radykalne Wybaczanie”, techniki uwalniania R.D. Hawkinsa, itp.
Chodzi w największym stopni o uwolnienie zablokowanych emocji. Na tym etapie z pewnością cenna będzie pomoc konsultanta Totalnej Biologii (Recall Healing).

Efekty najczęściej są spektakularne.
Warunkiem sukcesu w pozbyciu się nadmiernych kilogramów jest jednak praca ze sobą w kontekście zrozumienia emocjonalnych blokad, które wpłynęły na na obecny stan zdrowia. Następnie należy skupić się na wybranych technikach i metodach pozwalających finalnie pozbyć się w tym przypadku nadmiarowych kilogramów. 

Warto jeszcze wrócić do kwestii przejadania się

Po rozwiązaniu problemu głównego związanego z otyłością należałoby zwrócić jeszcze uwagę, czy nie mamy nadmiernej ochoty na jedzenie, pomimo braku czucia głodu?
Często przyczyną tego typu zachowania może być pojawienie się w naszym najbliższym kręgu rodziny i znajomych konkretnego tupu osób. Będą to najczęściej ludzie, którzy na nas pasożytują czy też wymuszają jakieś zachowania.
Wtedy właśnie pojawia się nadmierny apetyt i zwiększone prawdopodobieństwo nadwagi.

Nadwaga jako wyróżnik pewnych grup społecznych
Jako ciekawostkę można nadmienić, że nadwaga często dotyczy pewnych grup ludzi, którzy pełnią określone funkcje społeczne np. właściciele firm lub piastujący wysokie stanowiska. Wśród tej grupy ludzi powstaje przekonanie (nie zawsze), że muszą być silni i mocni, aby przeciwstawić się przeciwnościom losu i podporządkować sobie innych ludzi który mogą im zagrażać.

Uruchamiany jest w tym przypadku również specjalny program biologiczny, który zwiększa wagę u tych osób, aby stali się silniejsi i odporniejsi na ataki z zewnątrz.

Istnieje niestety wiele innych przyczyn emocjonalnych powiązanych z otyłością, które najczęściej są diagnozowane indywidualnie u poszczególnych osób.
Przykładem jest nadmierna ochota na słodycze, która wynika np. z braku akceptacji i docenienia ze strony rodziny i znajomych.

Jest to bardzo szeroki temat, który ma źródła najczęściej w okresie dzieciństwa (patrz link).

Ta, jak również każda inna przypadłość tego typu, wymaga dokładniejszej analizy przez Terapeutę/Konsultanta Totalnej Biologii, gdyż przyczyny mogą być inne od tych opisanych powyżej.
Opisane rozwiązania nie wykluczają jednoczesnego kontaktu z lekarzem lub farmaceutą.

 

Konsultacje i szkolenia

W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.
Jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapraszam na konsultacje np. przez Skype, Messenger, WhatsApp itp..

Możliwe konsultacje i szkolenia stacjonarne.

 

Komentarze do artykułu 

-3 # RE: Nadwaga, otyłość - przyczyny i rozwiązanie problemuKarolina 2022-05-04 22:11
Witam chciałabyn poznac swoj powod otyłości.
Odpowiedz | Odpowiedz, cytując rozmówcę | Cytuj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież