Uzdrawianie duchowe – wpływ umysłu na zdrowie

Kategoria: Potęga umysłu Opublikowano: poniedziałek, 19 czerwiec 2017 Piotr Nowak Drukuj E-mail
Uzdrawianie duchowe – wstęp do potęgi umysłu

Ludzie zaczynają coraz częściej i chętniej spoglądać w stronę swojej duchowości. Zauważają kolejne zależności między swoimi codziennymi myślami a tworzącą się rzeczywistością tego świata.

 

Człowiek w umyśle może odnaleźć chwilę spokoju oraz swego rodzaju sposób na odreagowanie trudów codzienności. Z drugiej strony, niekontrolowany natłok myśli stanowi pierwszy etap choroby psychicznej.

Jak zatem podporządkować sobie umysł, aby jak najlepiej nam służył?

Poradników dotyczących radzenia sobie z problemami psychicznymi jest dosłownie przesyt na rynku. To samo dotyczy samorozwoju osobistego i zawodowego. Każdy autor ma swoje indywidualne podejście do tego tematu. Ale jak tu wybrać najlepsze rozwiązanie? Na pewno decyzja ta nie jest prosta.

Z pewnością niejednokrotnie czytelniku doświadczałeś gonitwy myśli. Za wszelką cenę pragniesz je uspokoić, ale one nie dają za wygraną. Przeszkadzają w zaśnięciu, nie pozwalając jednocześnie na niczym konkretnym się skoncentrować. Z kolei przed ważnym spotkaniem obezwładniają Cię pesymistyczne wizje tego, co ma się zaraz wydarzyć. Dopada Cię lęk, zdenerwowanie, a czasem nawet panika.

Jakże bardzo opisane sytuacje są dla nas frustrujące, denerwujące, i co ważniejsze – wyczerpujące.

Niniejszy artykuł ma za zadanie uświadomienie sobie skalę tego problemu oraz konieczność obserwacji samego siebie.

Spokój i zadowolenie w czasach tak pełnych niepewności i pośpiechu to rzadkość. Przynajmniej tak myślimy. Ale czy na pewno? Może warto odkryć na nowo takie wartości jak miłość, współczucie, przebaczenie itp.? Gdzieś one się pogubiły w naszych głowach i nie pozwalają się odnaleźć. Spokój i zadowolenie tylko czekają na wyzwolenie się z klatki naszych umysłów. Te i inne pozytywne uczucia zostały one tam zamknięte między innymi poprzez nasz chaotyczny sposób życia, niepozwalający na chwilę wytchnienia.

Proponowanych rozwiązań jest wiele. Niektóre są efektem badań psychologów, psychiatrów i ogólnie świata współczesnej medycyny. Inne z kolei zahaczają o mistycyzm i religię. I co najciekawsze, wszystkie one mogą pozytywnie wpłynąć na psychikę i zdrowie człowieka.

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie sposobu do konkretnej osoby. Jak wiadomo każdy człowiek to chodzący przejaw różnorakich doświadczeń, przekonań i punktów widzenia świata. Każda osoba potrzebuje rozwiązania szytego na miarę jego potrzeb.

Jedni uwierzą w słowa lekarza oraz przepisane przez niego leki i zostaną uleczeni na zasadzie placebo. Nie jest przecież tajemnicą, że podczas testów medycznych, efekt placebo jest nie mniej skuteczny niż same zażyte leki na dane schorzenie.

Z kolei mamy przecież tysiące uzdrowień w różnych świętych miejscach na całym świecie. Czasami wystarczy samo przybycie na wspomniane miejsce, niekiedy dotknięcie konkretnego przedmiotu lub też sama spowiedź u duchownego.

Niezwykle istotną kwestią pozostawioną na koniec jest skuteczność modlitwy. Można ją nazwać medytacją, afirmacją lub rozmową samego z sobą. Świadomie lub nieświadomie uprawiamy modlitwę każdego dnia w formie cichych myśli w umyśle lub wypowiadaną na głos w formie słów.

Wielu filozofów jest zdania, że słowa i myśli kształtują rzeczywistość. A skoro mowa tu o uzdrawianiu duchowym, to można też to ująć w odmienny sposób. Mianowicie słowa i myśli kształtują nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jakże ważne jest myśleć i wysławiać się, będąc pozytywnie nastawionym do otaczającej nas rzeczywistości. Nie trzeba badań naukowych, aby stwierdzić, że optymiści są zdrowsi i chętniej podejmują wyzwania w życiu. I odwrotnie, pesymiści częściej chorują i są w gorszej kondycji psychofizycznej ponieważ wręcz przyciągają do siebie wyrażane w słowach i myślach negatywne sytuacje.

Współczesna nauka, szczególnie fizyka kwantowa, coraz odważniej zauważa pierwiastek boski w otaczającym nas świecie. Konkretnie mowa to o „świadomości”, która kreuje rzeczywistość. Ponadto dochodzi do tego pojęcie energii, z której wszystko się wywodzi. Ale dlaczego jest to tak ważne? Mianowicie myśli i słowa zdaniem filozofów i uzdrowicieli duchowych bezpośrednio wpływają na nas i otoczenie. Obecna nauka zaczyna to właśnie badać i wyjaśniać.

Ważnym elementem tej układanki są uczucia. Posiadają one każde z osobna swoją energię. Byłoby cudownym rozwiązaniem nauczyć się panować nad negatywnymi uczuciami, a wzmagać te pozytywne. Uczucia potrafią mocno się zakorzenić w naszym umyśle i trwać latami. Pozytywne będą nas budować i wzmacniać. Ale te negatywne w postaci konfliktów rodzinnych, służbowych czy egzystencjalnych potrafią mocno namieszać w naszym zdrowiu. Warto tu wspomnieć o Totalnej Biologii, która wiele tłumaczy na tym poziomie uzdrawiania.

Mam nadzieję, że to tylko początek artykułów o tej tematyce mojego autorstwa. Życzę zdrowia, dużo optymizmu i pozytywnej energii do działania!

 

Konsultacje i szkolenia

Należy mieć świadomość, że artykuł ten nie wyczerpuje poruszonego tematu, który do łatwych nie należy. Nadaje jednak kierunek w jakim można podążać, aby cieszyć się zdrowiem pozbawionym bólu.
W przypadku pytań proszę o komentarze, maile lub bezpośredni kontakt telefoniczny.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, zapraszam także na konsultacje np. przez telefon, Skype, WhatsApp itp..

Odsłony: 2985

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież